podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl
reklama

Samoa - wiza, ambasady, przepisy

Apia     
samoa
Samoa - podróże Samoa - mapa krajuSamoa - spis artykułów i galeriiSamoa - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeSamoa - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaSamoa - szczepienia, zdrowie, poradySamoa - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROSamoa - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOSamoa - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Wizy nie są wymagane na wjazd i pobyt do 60 dni w celach: turystycznych, odwiedzin, tranzytu, a także udziału w spotkaniach i konferencjach organizowanych przez władze Samoa. Wymagane są: ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy ponad przewidywany okres pobytu, bilet na powrót lub dalszą podróż, odpowiednie środki utrzymania oraz potwierdzenie zakwaterowania.
Informacje dla kierowców
Samochód można wynająć na większości wysp (nikła sieć stacji benzynowych, wyłącznie w większych miastach). Ruch jest prawostronny. Drogi są kiepskiej jakości, zaś jazda po zmroku dodatkowo utrudniona z uwagi na słabe oświetlenie uliczne.
Bezpieczeństwo
Wysoki wskaźnik przestępczości pospolitej.
Przydatne informacje
• Samoa leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występo­wa­nia trzęsień ziemi i tsunami.
• Należy uważać na silne prądy morskie otaczające wyspy.
• Należy unikać spożywania wody z kranu.
• Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych (np. www.visitsamoa.ws).
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak placówki i stosunków dyplomatycznych. Najbliższa Ambasada RP znajduje się w Canberze (Australia).